Archiv novinek

Hrom do police – Přehlídka venkovských divadel

Hrom do police – Přehlídka venkovských divadel

Zdá se, že lorda Henryho nemá někdo opravdu moc rád. To se tak jde projít v Polici nad Metují a představ si, že ho zase někdo zabil. Je tedy čas povolat známé vyšetřovací duo detektiva Patricka Foxe s jeho pravou rukou Samuelem Potatoem a pevně věříme, že smrt Lorda opět vyřeší.

A pokud i ty chceš vědět, zda se jim to podaří, tak tady pro tebe máme exkluzivní pozvánku na jednu moc povedenou divadelní akci Hrom do police, ve které v neděli 09.06.2024 v 10:00 hodin vystoupíme právě s hrou Lord, láhev a zločin. Veškeré drama proběhne na této adreseKolárově divadle a vstupné je velmi příjemných 80,- Kč.

Moc se na tebe těšíme!

Galerie – Lord, láhev a zločin a Záhada rudé růže

Galerie – Lord, láhev a zločin a Záhada rudé růže

Aby sis nemyslel, že se vůbec nic neděje, přinášíme ti dnes rovnou dvojitou porci galerií pro naše dvě poslední hry. Neváhej tedy navštívit sekci repertoár a v ní naše hry Lord, láhev a zločinZáhadu rudé růže a zkrať si tak čas pohledem na to, co tě čeká a nemine, jakmile se rozhodneš navštívit jednu z našich budoucích repríz.

Záhada rudé růže – Postavy

Záhada rudé růže – Postavy

Přemýšlel jsi už nad tím, kdo všechno se pustí do luštění záhady, kterou si pro své blízké připravila lady Rose? A jsi na to zvědavý? Tak to se rozhodně mrkni do naší sekce o postavách ve hře Záhada rudé růže. Tohle dědictví může získat jen ten nejlepší luštič a ty už si můžeš teď tipnout, kdo z nich to bude. Tak co? Máš už svého favorita?

Lord, láhev a zločin – Postavy

Lord, láhev a zločin – Postavy

Pokud ještě přemýšlíš, zda se v sobotu 20.04.2024 dostavit na vyšetřování podivného úmrtí Lorda Henryho v divadle Kámen a máš obavy z toho, že netušíš s kým tuto záhadu budeš šetřit, připravili jsme si pro tebe soupis všech osob, které bys měl znát. Lady Cordelie, Lady Jane, Lady Rose, Lord Henry (nechť mu je lehká zem) a jejich služebná Olivie jako obyvatelé sídla, kde se zločin odehraje (chci říct ehm.. odehrál. Nikdo tady samozřejmě nepřipravuje něčí skon O_o) a detektivové Patrick Fox a Samuel Potatoe v roli vyšetřovatelů, kteří společně s tebou tuto záhadu vyřeší. Více se o všech postavách dozvíš na odkaze zde.

Premiéry za námi, reprízy všude kam se podíváš!

Premiéry za námi, reprízy všude kam se podíváš!

Je to přesně tak, jak čteš. Premiéry obou našich nových her máme úspěšně za sebou a byla to jízda. Děkujeme všem, kteří přišli. A co dál? Ještě tady máme Reprízy!

První repríza hry Záhada rudé růže nás čeká už zítra, v úterý 16.04.2024, a je vyprodaná, za což moc děkujeme. Už teď se ti snažíme najít další termíny, takže pokud jsi nesehnal/a lístek, nezoufej, budeš mít příležitost.

Repríza hry Lord, láhev a zločin a spolu s ní detektivové Patrick Fox a Samuel Potatoe na tebe čekají s vyšetřováním náhlého úmrtí lorda Henryho už tuto sobotu 20. dubna a posledních pár vstupenek je ještě k mání, tak neváhej 🙂 K dispozici jako vždy na GoOut.

Lord, láhev a  zločin

Lord, láhev a  zločin

A je tady info o naší druhé premiéře, divadelní hře: Lord, láhev a zločin. Kteří z našich herců budou řešit vraždu a kteří z nich jsou do ni sami zapletení? Děje se tady něco velice podezřelého, ale proslýchá se, že smrt lorda Henryho bude vyšetřovat sám detektiv Patrick Fox a ten určitě všechno vyřeší! Že jo? ŽE JO? Buď jeho parťákem i ty a doraz na vyšetřování v úterý 9. nebo v sobotu 20.04.2024. A třeba tam bude k pití i nějaká ta láhev 😉

Záhada rudé růže

Záhada rudé růže

Premiéra naší nové hry Záhada rudé růže se blíží rychlostí světla a tak je na čase, abychom si ji trošičku přiblížili. O čem to celé bude a kteří naši herci se pokusí záhadu růže rozluštit si můžeš nově přečíst v sekci Repertoár. Přece jen, dědictví je veliké a byla by škoda, aby padlo do špatných rukou. Pojď a už teď získej drobné indicie k jeho dosažení 😉 Připomínáme, že čtení poslední vůle Lady Rose nastane v sobotu 13.v úterý 16. dubna 2024.

Divadelní smršť

Divadelní smršť

Něco se děje! Něco velikého! Ticho, dlouhé ticho. A pak… slyšíš ten hukot? Je to tady! To divadelní prkna Kamene praskají pod množstvím představení, které pro tebe chystáme!

Těšit se můžeš ne na jednu, ale hned na dvě premiéry – Lord, láhev a zločinZáhadu rudé růže. A obojí hrajeme v dubnu hned dvakrát..

Již brzy tě u nás čeká více informací o každém z nich. Ale do té doby si nezapomeň zarezervovat ve svém kalendáři následující data:
09.04.2024 – Lord, láhev a zločin
13.04.2024 – Záhada rudé růže
16.04.2024 – Záhada rudé růže
20.04.2024 – Lord, láhev a zločin

Lístky už nyní k zakoupení na GoOut. Odkazy níže. Moc se na tebe těšíme 🙂

Nejtemnější odstín bílé – Děkujeme :)

Nejtemnější odstín bílé – Děkujeme :)

Tak a máme to za sebou! Úspěšnou premiéru naší novinky! Detektivní frašku Nejtemnější odstín bílé jsme před diváky odehráli poprvé v sobotu a soudě podle jejich reakcí se nám je povedlo pobavit.  Diváci si mohli užít welcome drinky, zjistili, zda Markétě ruply nervy a odnést si mohli i naše zcela nové brožurky zaměřené právě na NOB. Pokud jste to tentokrát nestihli, nezoufejte, další reprízy pro vás chystáme v novém roce. A krom nich i spousty dalších překvapení. Stay tuned  🙂

Nejtemnější odstín bílé – Premiéra!

Nejtemnější odstín bílé – Premiéra!

A je to tady! To, na co jste vy i my dlouhou dobu čekali. Premiéra naší dlouho očekávané hry Nejtemnější odstín bílé se odehraje v sobotu 02.12.2023 v divadle Kámen (Nekvasilova 625/2, 18600 Praha 8 – Karlín, Česko) v 19:00. Lístky jsou již nyní dostupné na GoOut.

A o čem to tedy celé je? Markéta má zdánlivě ideální život. Bydlí v luxusní vile, pečuje o ni osobní otrok a celé dny se může oddávat své jediné vášni – malování. Co se však stane, když ji navštíví její tchán, otec jejího zesnulého manžela, a v závěsu za ním i několik dalších lidí? Jak se dosud klidná vila začíná proměňovat v rušné návštěvnické centrum, Markétě čím dál víc začínají rupat nervy.

Tak co myslíte? Rupnou jí? Buďte i vy jedním z jejich návštěvníku a společně zjistíme, co se bude dít dál. Moc se na vás těšíme 🙂

Děkujeme. Jste jako vždy báječní. A kde příště?

Děkujeme. Jste jako vždy báječní. A kde příště?

V sobotu jsme odehráli šestou reprízu našeho válečného dramatu Smysl v nesmyslnosti. Děkujeme všem, kdo dorazili. Atmosféra byla jako vždy velmi příjemná. 🙂
A kde nás můžeš vidět příště? Tentokrát navštíví rodina Chardinových Víchovou nad Jizerou a to už 04.11.2023. Najdou je i v téhle obci Němci?
Jak se píše divadelní scénář aneb Pořád je, co se učit

Jak se píše divadelní scénář aneb Pořád je, co se učit

Na počátku každého scénáře je nápad. Nápady máme všichni, někdy nám samotným přijdou přímo fascinující, avšak otázkou je, jak na ně bude nahlížet divák, se kterým je chceme sdílet. Divadelní prostor nabízí obrovskou míru svobody, ovšem ve chvíli, kdy chceme své myšlenky přenést na pódium, narážíme na zásadní otázku. Jak? O tom, jak napsat divadelní scénář ti dnes řekne autor našich her, Jiří Bureš. Více zde.

Poetické okénko III

Poetické okénko III

Pojďme se společně opět ponořit do tajů poezie z pera našich talentovaných členů, tentokráte s Tomášem Adlofem. Básně Lidé a Deprese už na tebe čekají zde v článku.

Divadelní slovníček – Co je co v divadle

Divadelní slovníček – Co je co v divadle

Minule jsme si přiblížili některé pojmy, které jsou spojené s divadlem, a dneska se podíváme na to, jak vlastně vypadá divadlo zevnitř a co všechno tady můžete (nebo taky nemůžete) vidět. Jaké části tedy divadlo vlastně má? Více uvnitř v článku.

Smysl v nesmyslnosti pošesté

Smysl v nesmyslnosti pošesté

Píše se rok 1940, do Francie se pomalu vkrádá druhá světová válka a obyvatelé jedné farmy v Normandii se s ní už brzy střetnou blíže, než by jim bylo milé…
V polovině září nás čeká už šestá repríza našeho dramatu Smysl v nesmyslnosti. Chceš se zamyslet nad smyslem života a skutečnými hodnotami nebo nad hloubkou rodinných vztahů? Pak nezapomeň dorazit! Budeme se na tebe těšit v sobotu 16.09.2023 v 19:00 v Divadle kámen: Nekvasilova 625/2, 18600 Praha 8 – Karlín.
Nezapomeň si své lístky zakoupit zde: https://goout.net/
Poetické okénko II

Poetické okénko II

Naše poetické okénko pokračuje, tentokráte více na depresivní vlně. Někdy může člověku pomoct se z různých pocitů vypsat, něco složit a přesně tohle zapříčinilo vznik básní Zvěst a Oprátka. Tentokráte pro vás tvoří Jiří Kokavec. Více zde.

Divadelní slovníček

Divadelní slovníček

Dnes jsme si pro tebe připravili trochu teorie. Jsi připravený? S divadlem je spojené ohromné množství různých termínů a zorientovat se v nich, dá občas docela práci. Zvlášť když se v divadelním světě nepohybujete na denní bázi. Divadelníci sami rádi používají spoustu slov a spojení, které vám třeba na první dobrou nic neřeknou, takže jsme se rozhodli připravit pro vás malý slovníček, abychom vám orientaci usnadnili. Více v článku.

Poetické okénko I

Poetické okénko I

Herci jsou umělecké duše za všech okolností, takže se není co divit, že dost často tvoří i mimo jeviště. Seriál naší poezie právě začíná. Dnes s Monikou Stupkovou. Více zde.

Článková všehochuť je tady!

Článková všehochuť je tady!

Máme pro tebe jedno velké překvapení. Novou sekci zvanou Článková všehochuť. V ní nalezneš vše od zábavy, poezie, prózy až po články vzdělávací. Nu a protože i my sami jsme divadlo, proč nezačít rovnou historii divadla? Chceš vědět víc?

V květnu opět v Praze: Smysl v nesmyslnosti

V květnu opět v Praze: Smysl v nesmyslnosti

Rádi bychom vás pozvali na naše květnové představení hry Smysl v nesmyslnosti, které se opětovně odehraje v divadle Kámen – Nekvasilova 625/2, 18600 Praha 8 – Karlín, a to již v úterý 23.05.2023 od 19:00 hod. Na představení neustále pracujeme a vylepšujeme jej, a proto očekávejte spousty novinek a úprav, které v původních verzích nebyly. Lístky se dají zakoupit na následujícím odkaze. Budeme se na vás moc těšit. Vaše divadlo Kdo se ptal.

Zrušené představení

Zrušené představení

Vážení diváci, velmi nás to mrzí, ale ze závažných provozních důvodů jsme nuceni zrušit květnové datum premiéry naší nové inscenace Nejtemnější odstín bílé. Peníze za vstupné vám pochopitelně vrátíme a o novém datu konání vás budeme brzy informovat. Hra tedy určitě proběhne a máte se na co těšit. Omlouváme se za komplikace a přejeme vám krásný den.
Vaše Divadlo Kdo se ptal

Vystoupení v Tachově za námi

Vystoupení v Tachově za námi

Děkujeme společenskému areálu Mže v Tachově za poskytnutí nádherných prostor. Určitě jsme tu nebyli naposledy. Jak představení proběhlo ? Pár fotek to jistě trochu objasní 🙂

 

Představení Tachov

Představení Tachov

Rádi bychom vás pozvali na naše nadcházející divadelní představení, které proběhne v Tachově v sobotu 4. března 2023 od 17.00 hod, kde vám zahrajeme Smysl v nesmyslnosti na Náměstí republiky 119 v Městském kulturním středisku Tachov.
Více informací: Zde
Vstupné: 100,- Kč
Předprodej a rezervace jsou možné na Infocentru, nám. Republiky 119 Tel.: +420 374 630 000 e-mail: infocentrum@mkstc.cz
Těšíme se na vás.

Popad 2023 je za námi!

Popad 2023 je za námi!

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a kterým se naše představení líbilo. Budeme dělat vše proto, abychom jej do budoucnosti zlepšili. Také chceme poblahopřát naší herečce Zuzaně Baranové, která ztvárňuje sousedku Esmé, za obdržení čestného uznání za herecký výkon. Gratulujeme!

Vystoupení: Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla v Radotině

Vystoupení: Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla v Radotině

Rádi bychom Vás pozvali na naše dvě představení, která se uskuteční v rámci festivalu POPAD (Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla). Jde o hru Past (stále pod hlavičkou divadla Stay Si), která proběhne v pátek 24.02.2023 v 20:30 hodin a hru Smysl v nesmyslnosti, která se odehraje v sobotu 25.02.2023 v 13:45 hodin. Obě představení proběhnou v kulturním středisku U koruny na adrese: náměstí Osvoboditelů 44/15 15300 Praha 16 – Radotín. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vás.
Událost na FB